Inauguracja Studiów „Kryminalistyka i Nauki Sądowe” [RELACJA]

4 października 2017 r. w Centrum Nowych Technologii UW odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2017/2018.

O godz. 14.00 w Auli w budynku Centrum Nowych Technologii ślubowanie składali studenci kierunku „Kryminalistyka i Nauki Sądowe”.

Uroczystość ta była wyjątkowa, gdyż oznaczała rozpoczęcie nowych studiów kryminalistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, pierwszych tego typu interdyscyplinarnych studiów magisterskich w Polsce. Studia te są współprowadzone przez pięć wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Prawa i Administracji oraz Psychologii.

Wykład inauguracyjny pt. „Famous Cases Reviled” został wygłoszony przez światowej sławy kryminalistyka – prof. Henry C. Lee z University of New Haven, USA.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Po wykładzie odbył się poczęstunek, w czasie którego zaproszeni goście i studenci mogli porozmawiać z gościem honorowym prof. Henry C. Lee.

Prof. Henry C. Lee z dr Michałem Dobrowolskim – koordynatorem Studiów z ramienia Wydziału Chemii UW

Data publikacji: 06 października 2017

Data ostatniej modyfikacji: 08 listopada 2017